Dziś jest wtorek, 27 lipiec 2021. Imieniny: Natalii, Aureliusza

04.10.2020 XXVII niedziela zwykąl

04.10.2020 XXVII niedziela zwykąl
Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym:
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:00. Po różańcu Msza św.
- w poniedziałek, środę, piątek, sobotę po Mszy św. Wieczornej
- w niedziele o godz. 20:30.
1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym:
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:00. Po różańcu Msza św.
- w poniedziałek, środę, piątek, sobotę po Mszy św. Wieczornej
- w niedziele o godz. 20:30.

2. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim ?Rosarium Virginis Mariae? z 2002 roku napisał: ?Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela? (nr 1).

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki ? bolesne, w czwartki ? tajemnice światła.

4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30 do 17.00, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła. Wieczorem o godz. 20.30 nabożeństwo maryjne i Apel Jasnogórski.

5. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

6. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą ? Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

7. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny XX Dzień Papieski pod hasłem ?Totus Tuus?, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Przed Kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla niezamożnej, a zdolnej i ambitnej młodzieży ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?.

8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.