Dziś jest wtorek, 15 czerwiec 2021. Imieniny: Jolanty, Wita

07.09.2021 III Niedziela Wielkiego Postu

07.09.2021 III Niedziela Wielkiego Postu
Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
2. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. Od środy, 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.: 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 16:30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które dzisiaj wygłosi ks. Rekolekcjonista.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Przyszła niedziela to niedziela Laetare.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasz cmentarz.

8. 19 marca odbędzie się kolejna Parafialna Droga Krzyżowa.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.|

10. Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła, dziękuję za ofiary złożone na Misje AD GENTES