Dziś jest wtorek, 27 lipiec 2021. Imieniny: Natalii, Aureliusza

11.10.2020 Dzień Papieski

11.10.2020 Dzień Papieski
W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem ?Totus Tuus?. Dziś, a także w piątek, 16 października ? w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową ? dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
1. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Zbiórka do puszek przed Kościołem.

2. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą różaniec o godz. 17:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

3. W nadchodzący czwartek, 15 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas. Po Mszy św. procesja do grobu Dzieci Utraconych.

4. W piątek 16 października w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową ? podziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, poświęcimy jego pomnik jako nasze parafialne uczczenie Jego 100 rocznicy urodzin, a jednocześnie będziemy prosili o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie: Wszystkich serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

8. Podczas Mszy Św. o godz: 9:00 poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Św.

9. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele renowacyjne w naszym kościele.