Dziś jest wtorek, 15 czerwiec 2021. Imieniny: Jolanty, Wita

14.03.2021 IV Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021 IV Niedziela Wielkiego Postu
1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.


2. Trwa Nowenna do św. Józefa poprzedzająca uroczystość 19 marca.
3. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele naszego cmentarza – zakup nowych kontenerów na śmieci.
4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głoszą zaproszeni kapłani.
5. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
6. W dniu 19 marca miała odbyć się kolejna parafialna Droga Krzyżowa. Ze względów sanitarnych i sytuacji pandemicznej zmuszeni jesteśmy ją odwołać. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17:00.
7. W przyszłą niedzielę, 21 marca o godz. 15:00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy spotkanie dla rodziców.
8. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca składka przeznaczona będzie na cele remontowe w naszym kościele.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła, przypominam o opłacie „śmieciowej” za groby oraz o obowiązku ponawiania opłaty pokładnej za groby po upływie 20 lat.