Dziś jest wtorek, 15 czerwiec 2021. Imieniny: Jolanty, Wita

18.04.2021 III Niedziela Wielkanocna

18.04.2021 III Niedziela Wielkanocna
1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.2. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy (dziś, na początku Tygodnia Biblijnego) Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Chcemy rozważać nade wszystko ofiarną miłość Chrystusa. Tekst i rytuał do pobrania na naszej parafialnej stronie internatowej.

3. O godzinie 15:00 dodatkowa Msza św. dla dzieci, które w tym roku pragną przyjąć Pierwszą Komunię św., po Mszy spotkanie dla rodziców.

4. W czwartek zapraszam na Nabożeństwo Światła o godz. 19:00 - Nasze misterium wiary zwieńczone przeżyciem Triduum Paschalnego nie kończy się bynajmniej na złożeniu ciała Jezusa do grobu. Idziemy dalej, aby podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego w Kościele i odkryć tajemnice Jego zmartwychwstania. Droga światła jest nabożeństwem stanowiącym tym względzie wielką pomoc.

5. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Suma Odpustowa w Bazylice Prymasowskiej 25 kwietnia o godz: 10:00.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła, dzisiejsza składka przeznaczone jest na cele remontowe, przypominam o opłacie „śmieciowej” za groby oraz o obowiązku ponawiania opłaty pokładnej za groby po upływie 20 lat.