Dziś jest wtorek, 27 lipiec 2021. Imieniny: Natalii, Aureliusza

18.10.2020 XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020 XXIX Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Mając na uwadze nowe decyzje Rządu, które weszły w życie z dniem 17 października oraz sytuacją epidemiczną. W naszym kościele jednorazowo może uczestniczyć w liturgii 65 osób.
Od poniedziałku do soboty Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.45.
O godz.16.45 Litania do św. Rocha następnie Nabożeństwo różańcowe i Msza św.
Po zakończeniu Mszy Świętej śpiew Suplikacji w intencji ustania epidemii.
Nie będzie specjalnego Nabożeństwa różańcowego dla dzieci.
Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w tym trudnym czasie kiedy to właśnie oni są tak bardzo narażeni.

4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji.

5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i ?Te deum?.

6. Kartki na ?Wypominki?. Można składać w Zakrystii lub biurze parafialnym.

7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami opuszczonymi i porządek na całym cmentarzu. Proszę o segregację śmieci.

8. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na cele renowacyjne w naszym kościele.