Dziś jest wtorek, 15 czerwiec 2021. Imieniny: Jolanty, Wita

21.03.2021 V Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021 V Niedziela Wielkiego Postu
Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.


2. Dzisiaj, o godz: 15:00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.
4. W środę, 24 marca przypada Dzień Pamięci za Misjonarzy – Wiary i Męczenników.
5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece.
6. W poniedziałek, 22 marca o godz. 18:00 zapraszam do pomocy przy robieniu palmy.
7. W piątek, 26 marca przypada Dzień modlitw za więźniów.
8. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Przed sumą, procesja z palmami przy Kościele.
9. Okazja do Spowiedzi Św. w tym tygodniu:
- codziennie przed Mszą Św. od godz. 16.30 oraz w:
- czwartek – od godz: 18:00 do 18:30,
- piątek – od godz: 19:00 do godz: 19:30.
10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.