Dziś jest wtorek, 15 czerwiec 2021. Imieniny: Jolanty, Wita

24.04.2021 Iv Niedziela Wielkanocna

24.04.2021 Iv Niedziela Wielkanocna
Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. Dzisiaj z okazji przypadającej 23 kwietnia uroczystości św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski suma Odpustowa w Bazylice Prymasowskiej o godz: 10:00.
3. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
4. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:00, a w niedziele maja o godz. 20:30 zapraszam na Nabożeństwa majowe. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
5. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Wieczorem o godz. 20:30 Nabożeństwo Pierwszej soboty.
6. Od 26 kwietnia rozpoczniemy procesje błagalne i modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące. Procesje błagalne: poniedziałek, wtorek, środa po Mszy o godz: 17:00.
8. W przyszłą niedzielę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
9. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9:00, 11:30 i 17:00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej, o godz. 20:30 nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski.
10. Dziękuję za posprzątanie kościoła …