Dziś jest poniedziałek, 26 lipiec 2021. Imieniny: Anny, Mirosławy

27.09.2020 XXVI niedziela zwykła

27.09.2020 XXVI niedziela zwykła
Jezus przestrzega mnie przed religijnością budowaną na słowach, zamiast na konkretnych czynach. Daje mi przykład dwóch synów. Z którym z nich porównałbym swoje zachowanie? Kim jestem najczęściej: człowiekiem obietnic i deklaracji, czy konkretnych decyzji i czynu?

Czy składałem Bogu obietnice, których nie wypełniłem? Czy jestem konsekwentny w moich duchowych postanowieniach?

Jezus rozumie moje opory, a nawet bunty w wypełnianiu Jego woli. Daje mi czas. Oczekuje jednak, że się opamiętam i powiem ostatecznie Bogu: ?Niech mi się stanie według słowa Twego? . Taka postawa jest Mu milsza od gładkiej mowy, z której nie wynika żadna przemiana życia.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020 r.
1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym.
Różaniec w naszym kościele będziemy odprawiali:
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:00. Po różańcu Msza św.
- w poniedziałek, środę, piątek, sobotę po Mszy św. Wieczornej
- w niedziele o godz. 20:30.
Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
- w czwartek na Mszy św. Obłóczyny ministrantów.
- w piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:30 do godz: 17:00.
- w sobotę po Mszy Św. Wieczornej, spotkanie Żywego Różańca, a godz: 20:30, nabożeństwo pierwszej soboty, które zakończy się Apelem Jasnogórskim.

5. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu patronują nam:
? 28 IX ? św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
? 29 IX ? Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
? 30 IX ? św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
? 1 X ? św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
? 2 X ? Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie