
 Dziś jest 
piątek, 
31 październik 2025. Imieniny: 
Alfonsa, UrbanaDWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        19 października 2025
  DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      
19 października 2025
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 
2. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony  przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej Ojczyzny.
Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo Czcigodnego Sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
4. Wszystkich parafian zapraszam na nabożeństwa różańcowe! Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe, a po niej odprawiamy wieczorną Eucharystię,
5. Na stoliku na końcu kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Nie odkładajmy wypełnienie tych kartek na ostatnią chwilę.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
7.  Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
8.  Intencje mszalne na najbliższy tydzień.