Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DZIEWIĄTA   NIEDZIELA   W  CIĄGU  ROKU
DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 czerwca 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Raz jeszcze chciałbym podziękować za przygotowanie i waszą obecność na procesji Bożego Ciała. Wszystkim, bez wyjątku.
2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej

3. Dzisiaj w naszej parafii przypada uroczystość I komunii św. naszych dzieci. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą.

4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią codziennie po Mszy św.

5. W najbliższą środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msza Święta będzie o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
O 16.30 okazja do spowiedzi św. z racji I Piątku Miesiąca. Chorych odwiedzę jak zwykle od godz. 9.00.

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. Nabożeństwo zaraz po Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie rocznica I Komunii św. Zapraszam serdecznie dzieci rocznicowe i ich rodziców

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.