Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 czerwca 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
2. Wczoraj , przy pięknej pogodzie, obchodziliśmy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Dzisiaj chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu tej Uroczystości: dziewczynkom, które sypały kwiatki, wszystkim, którzy tak pięknie udekorowali kościół, ministrantom, którzy tak pięknie służyli, no i oczywiście OSP, bez której ta Uroczystość nie byłaby taka imponująca. Wszystkim, za Waszą obecność na Mszy św.

3. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. I tak: w piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

6. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

6. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.