Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

UROCZYSTOŚĆ NJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26 maja 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość I komunii św. W naszej parafii. Dlatego próba dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w poniedziałek i we wtorek po Mszy św.

3. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.30. O godz. 11.30 zgromadzimy się w naszym kościele i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.
Ołtarze na Boże Ciało będą:
Ołtarze I u p. Czarcińskich – przygotowanie Kowalewo Sołectwo i Kowalewo Wieś
Ołtarz II u p. Sulanowskich – przygotowanie Wola Koszucka Parcele,
Ołtarz III przy remizie – przygotowanie Kowalewo Opactwo, Kowalewo Parcele i Strażacy
Ołtarz IV przy kościele – przygotowanie Poniatówek, Wierzbno, Kowalewo Góry

Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Proszę o asystę Straży do baldachimu, asystę Pań do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, poczty sztandarowe. Przygotujcie już w środę potrzebne rzeczy po Mszy wieczornej, by nie było zamieszania przed procesją.

4. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 17.00.

5. Do piątku zapraszam codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 16.30, a od soboty, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Uprzejmie informuję, że Ksiądz Prymas udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 maja br. (piątek po Uroczystości Bożego Ciała) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

7. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opaczności Bożej.

8. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.