Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
12 maja 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie Mszy św..
3. Jutro przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. Po Mszy św. Odmówimy różaniec.

4. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

5. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe i Mszę Świętą.

6. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

7. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 16.30 a wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

8. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.