Dziś jest piątek, 20 maj 2022. Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Nowy Rok 2022

2022-01-01
Nowy Rok 2022
Nowy Rok - to Światowy Dzień Modlitw o Pokój i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Dziś wielbimy Boga za to, że przez dziewicze macierzyństwo Maryi obdarzył nas łaską zbawienia. Maryja zrodziła Jezusa, który wykupił nas z niewoli Prawa i obdarzył przybranym synostwem.

Dzisiejsze życzenia niech będą wyrazem troski pełnej miłości skierowanej do drugiej osoby: „Sam Pan pokoju niech Cię obdarzy pokojem zawsze i na wszelki sposób! Pan niech będzie z Tobą” (2 Tes 3,16). U początku Nowego Roku, gdy tak wiele jest niepewności i obawy, co on przyniesie, niech pokrzepieniem staną się dla nas słowa, będące zarazem jednym z wielu życzeń: „Ty dasz mi pokój serca, Panie mój, bo Tyś zbawieniem mym”.
Przychodzimy na początku Nowego Roku do Maryi, Matki nadziei, prosząc Ją, aby prowadziła nas bezpiecznie do swojego Syna. Prosimy Ją, aby ustrzegła nas od rozmaitych nieszczęść, aby w swojej opiece miała Kościół i Ojczyznę, aby wyprosiła zdrowie nam i tym wszystkim, których kochamy, aby wspomagała ludzi chorych i dotkniętych rozmaitymi nieszczęściami, aby otoczyła nas wszystkich swoją opieką i w chwilach zwątpienia przytuliła nas do siebie, dając nam nadzieję.