Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

2024-05-17
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024
Msza w dzień
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 20 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W najbliższy piątek przypada dla nas salezjanów Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. Zapraszam na wieczorną mszę św.

6. W niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to także Dzień Matki. Zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 16,30.

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.