Dziś jest sobota, 26 listopad 2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława

02.10.2022 XXVII Niedziela Zwykła

02.10.2022 XXVII Niedziela Zwykła
1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dzisiaj o godz. 20:30 nabożeństwo różańcowe.
3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 20:30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
5. W poniedziałek, 3 października, rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
- 18:30 Nabożeństwo różańcowe i spowiedź.
- 19:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
- 20:00 Apel Jasnogórski
Rekolekcje – poniedziałek, wtorek, środa.
kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka.
6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
7. W czwartek w naszej wsólcie parafialnej witamy Matkę Bożą, która będzie u nas przebywać 24 godziny. Program –
8. W tym tygodniu Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca.
9. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.
10. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
11. Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła ……………………….
Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.