Dziś jest wtorek, 30 listopad 2021. Imieniny: Andrzeja, Justyny

03.10.2021 XXVII Niedziela Zwykła

03.10.2021 XXVII Niedziela Zwykła
Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

1. Trwa październik-miesiąc, w którym poświęcamy każdego dnia choć chwilę modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 20:30. W sposób szczególny we wtorki i czwartki na nabożeństwo różańcowe zapraszam dzieci.

2. Ostatniej niedzieli miało miejsce ogólnopolskie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. było nas 275 osób, rozdano 97 Komunii św.

3. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00.

4. W czwartek 7 października wspomnienie Matki Bożej Różańcowej na różaniec w szczególny sposób zapraszam wszystkie dzieci szczególnie dzieci przygotowujące się do i komunii oraz dzieci rocznicowe, jest to też pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej, z uboższych rodzin młodzieży.

6. W kancelarii parafialnej można rezerwować Msze św. na nowy rok 2022. Przypominam o obowiązku odnawiania dzierżawy na grób po upływie 20 lat , a także o tzw. „opłacie śmieciowej”.

7. Proszę w kościele używać maseczek zakrywać usta i nos. Obowiązują nas przepisy przebywania w przestrzeni publicznej.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych; – we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia; – w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej zmarli śp. Irena Grzeszczak, śp. Emilia Cicha rodzinom i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy naszej modlitwie „wieczny odpoczynek racz Im dać Panie”

10. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę: