Dziś jest czwartek, 18 sierpień 2022. Imieniny: Heleny, Bronisława

05.12.2021 II Niedziela Adwentu

05.12.2021 II Niedziela Adwentu
Św. Jan ogłasza chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów. Wzywa mnie do nawrócenia, do zmiany myślenia. Na pustyni jestem wezwany, bym poszedł do źródła – do źródła miłosierdzia, którym jest sakrament pokuty. Chcę się nawrócić, chcę przyjąć Boże przebaczenie, chcę się przyodziać w sprawiedliwość pochodzącą od Boga. Chcę prostować ścieżki mojego życia, ponieważ są one często pokręcone, ponieważ często osądzam, oskarżam i jestem egoistą.
1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.
2. Dzisiaj, na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki, a w przyszłą niedzielę pierniki.
3. Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej. Roraty w naszej parafii we wtorki i czwartki o godz. 17:00 oraz w środy i soboty o godz. 6:30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
5. W środę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30, 17:00 i 18:00. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki.
6. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.
7. W przyszłą niedzielę na Mszach Św. święcimy pierniki.
8. Przypominamy o obowiązku odnawiania opłaty pokładnej za grób po upływie 20 lat oraz o opłacie tzw. śmieciowej 20 zł od grobu.
9. W naszej parafii akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Dziękujemy za składne dary.
10. W trosce o siebie nawzajem przypominam o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie.
PROSZĘ BY UŻYWAĆ MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS.