Dziś jest sobota, 26 listopad 2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława

09.10.2022 XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2022 XXVIII Niedziela Zwykła
1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. Dzisiaj, o godz. 20:30 Nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.

3. W czwartek, 13 października – Dzień fatimski – zapraszam na procesję fatimską i różaniec, przynosimy świece.

4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17:00 będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą na różańcu wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. Po mszy procesja do pomnika Dziecka utraconego i modlitwy.

6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:00, a w niedziele o 20:30.

7. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na renowację ołtarza Matki Bożej.

9. Przed Kościołem ministranci rozdawać będą kartki na „Wypominki”.

10. Peregrynacja – podziękowania

11. Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła ……………………….
Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.