Dziś jest sobota, 25 marzec 2023. Imieniny: Marioli, Dyzmy

12.03.2023 III Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023 III Niedziela Wielkiego Postu
1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17:00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 16:30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
4. W dniach 13 – 14 marca ks. Inspektor Tadeusz Itrych przeprowadził wizytację w naszej wspólnocie zakonnej – zarówno w Lądzie, Poznaniu jak i w Kowalewie.
Ks. Inspektor był obecny wśród nas we wtorek 14 marca. O godz. 17:00 przewodniczył Mszy Świętej w naszym kościele. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym z przedstawicielami grup działających przy naszej parafii. Ksiądz Inspektor spotkał się również Radą parafialną, Radą ekonomiczną, Żywym Różańcem, Caritas parafialnym, Ministrantami, Rodzicami dzieci komunijnych, bierzmowanych i naszych ministrantów.
5. ZAPRASZAM wszystkich członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec Archidiecezji Gnieźnieńskiej (Matki i Ojców Różańcowych) na DZIEŃ SKUPIENIA „ŻYWEGO RÓŻAŃCA”. Odbędzie się on w sobotę 18 marca 2023r.. Proszę o zgłoszenia liczby uczestników do poniedziałku 13 marca 2023 r. do organizatorów w rejonach:
DZIEŃ SKUPIENIA – 18.03.2023r.; godz. 9.30-13.00
•Rejon Gniezno – Parafia bł. Jolenty, ul. Wierzbiczany 10, Gniezno – zgłoszenia: ks. Tomasz Krawczyk, tel. 600 472 603 lub 61 815 62 45
6. W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne. W tym roku rekolekcje wielkopostne przeprowadzi ks. Adam Kiziuk. Już dzisiaj zapraszamy do udziału naszych Parafian oraz dzieci z naszej szkoły.
7. Wielkopostny Dzień Skupienia dla młodzieży i studentów odbędzie się w dniach 24 – 25 marca 2023 r. w Domu Sióstr Pallotynek, ul. Hoża 31, Gniezno. Zapraszamy do udziału!
8. W piątek, o godz. 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.