Dziś jest czwartek, 18 sierpień 2022. Imieniny: Heleny, Bronisława

12.12.2021 III NIedziela Adwentu

12.12.2021 III NIedziela Adwentu

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.2. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pamięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób - w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

4. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

5. „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej w naszej parafii we wtorki i czwartki o godz. 17:00 i w środy i soboty o godz. 6:30.
Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”.

6. W piątek, 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

8. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia Spowiedź Św. Adwentowy dzień skupienia i Spowiedź Św. w naszej Parafii w środę 22 grudnia od godz. 8:30 do 9:00 i wieczorem od godz. 16:00 do 17:00. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi.

9. W czwartek, 23 grudnia od godz. 8:30 objazd chorych i starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. adwentową. Prosimy o zgłoszenie tych osób.

10. W przyszłą podczas Mszy Św. o godz. 9:30 i 11:30 święcenie sianka.

11. W niedzielę, 19 grudnia, na Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

12. W tym tygodniu patronuje nam:
- w poniedziałek, 13 grudnia – św. Łucja, męczennica,
– we wtorek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.