Dziś jest sobota, 26 listopad 2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława

16.10.2022 XXIX Niedziela Zwykła - Dzień Papieski

16.10.2022 XXIX Niedziela Zwykła - Dzień Papieski
1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
2. 16 październik to kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
3. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem - „Blask prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
4. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży, która w tym roku szkolnym pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania, o godz. 20:30 Nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.
5. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. W modlitwie różańcowej będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
6. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski.
7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 20:30.
8. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami zbieranymi do puszek będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
9. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Proszę też o zainteresowanie się grobami opuszczonymi i porządek na całym cmentarzu. Przypominam o obowiązku opłaty pokładnej za groby, które mają 20 lat i opłacie tzw. „śmieciowej”.
10. Wypominki można składać w kancelarii lub w Zakrystii.
11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Galilea, Przewodnik.
12. Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła ……………………….

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na renowację ołtarza Matki Bożej.
Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.