Dziś jest sobota, 26 listopad 2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława

18.09.2022 XXV Niedziela Zwykła

18.09.2022 XXV Niedziela Zwykła
Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

6. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

7. Przypominamy, że 6 października przypada wyjątkowy dzień dla naszej wspólnoty parafialnej przybędzie do nas Matka Boże w znaku Ikony Pani Jasnogórskiej pozostanie u nas 24 godziny. Plan rekolekcji i program nawiedzenia będzie podany jest na stronie internetowej parafii. Szczegóły podamy za tydzień..

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 17:00 spotkanie dla osób, które chcą włączyć się w przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii..

9. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej zmiana terminu w dniach 17-24.11.2022. Koszt 3600 zł. Szczegóły u ks. proboszcza, i na tablicy ogłoszeń.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.