Dziś jest sobota, 25 marzec 2023. Imieniny: Marioli, Dyzmy

19.03.2023 IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 IV Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2. W Piątek 24 marca w naszej Parafii młodzież z rąk ks. bp. Radosława Orchowicza otrzyma Sakrament Bierzmowania.
W poniedziałek 20.03 – godz. 18:00 próba ceremonii
W środę 22.03 – godz. 17:00 Spowiedź dla bierzmowanych.

3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedzielę o godz. 16:30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.

4. Od 19 do 25 marca przeżywać będziemy Tydzień modlitw o ochronę życia.

5. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek.

6. Mimo, że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca podczas Mszy Św. o godz. 17:00. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia.

7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przyniosą ze sobą świece.

8. Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali w dniach 30.03 – 01.04.2023.

9. Parafialna Droga Krzyżowa z Woli Koszuckiej Parcele do Kościoła parafialnego 31.03. godz. 17:00.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.