Dziś jest wtorek, 30 listopad 2021. Imieniny: Andrzeja, Justyny

19.09.2021 XXV Niedziela Zwykła

19.09.2021 XXV Niedziela Zwykła
Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem
1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. W środę w naszej parafii będziemy gościć ks. Vaclava Klenenta, radcę przełożonego generalnego Salezjanów, który przeprowadzi kanoniczną wizytację nadzwyczajną.

3. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, udzielającym się w posłudze hospicyjnej.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11:30 spotkanie członków dla młodzieży, która rozpoczyna i kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

5. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele gospodarcze. Bóg zapłać!

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.