Dziś jest czwartek, 18 sierpień 2022. Imieniny: Heleny, Bronisława

19.12.2021 IV Niedziela Adwentu

19.12.2021 IV Niedziela Adwentu
W tym ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów.

Obyśmy w wirze świątecznej aktywności, nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj, na tej Eucharystii: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.
1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2. Podczas Mszy Św. o godz. 9:00 i 11:30 święcenie sianka na Boże Narodzenie, a na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
3. Jutro po Mszy św. wieczornej proszę o pomoc przy wniesieniu choinek, a we wtorek proszę o pomoc w dekoracji Kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
4. Ostatnie tegoroczne Roraty, we wtorek i czwartek o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszam.
5. W naszej parafii Adwentowy dzień skupienia w środę. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej przed każdą Mszą Św. od godz. 8:30 do 9:00 oraz od godz. 16:30 do 17:00.
6. W czwartek od godz. 8:30 objazd chorych i starszych ze spowiedzią i komunią św. W związku z sytuacją epidemiczną chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
7. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
8. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterki w naszym kościele o godz. 21:00 i 24:00. W dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9:00, 11:30 i 17:00.. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz.: 9:00, 11:30 i 17:00. Już dzisiaj zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd 6 stycznia o godz. 16:00.
9. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Prosiłbym bardzo by znalazły się rodziny, aby tego właśnie dnia rodzinnie włączyć się w czytania mszalne oraz modlitwę wiernych.
10. Dekretem księdza Prymasa zostały zatwierdzone Rada Duszpasterska na trzy lata i Rada Ekonomiczna na sześć lat.
10. Są jeszcze do nabycia opłatki, świece Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, (ofiara dowolna).