Dziś jest sobota, 26 listopad 2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława

Ogłoszenia duszpasterskie

26.06.2022 XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022 XIII Niedziela Zwykła
1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

19.06.2022 XII Niedziela Zwykła

19.06.2022 XII Niedziela Zwykła
1. Serdeczne Bóg zapłać parafianom i gościom za godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze, ofiarowali kwiaty, udekorowali domy i okna oraz nieśli sztandary, feretrony, poduszki i figurę Matki Bożej w czasie procesji. Szczególnie dziękuję dziewczynkom, które bardzo pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Bóg zapłać dla naszych strażaków z OSP Kowalewo i Wola Koszucka Parcele, naszej Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, lektorom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za udział w Mszach Świętych,
procesji Uroczystości Bożego Ciała oraz w tradycyjnej Oktawie.

12.06.2022 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

05.06.2022 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

05.06.2022 Niedziela Zesłania Ducha Świętego
1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

29.05.2022 Wniebowstąpienie Pańskie

29.05.2022 Wniebowstąpienie Pańskie
1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

22.05.2022 VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022 VI Niedziela Wielkanocna
1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

15.05.2022 V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022 V Niedziela Wielkanocna
1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

01.05.2022 III Niedziela Wielkoanocna - Niedziela Biblijna

01.05.2022 III Niedziela Wielkoanocna - Niedziela Biblijna
1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

24.04.2022 Niedziela Bożego Miłosierdzia

24.04.2022 Niedziela Bożego Miłosierdzia
1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a przez cały Tydzień Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej Koronka.

17.04.2022 Niedziela Zmarwtychwstania Pańskiego

17.04.2022 Niedziela Zmarwtychwstania Pańskiego
1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
Sobota
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Jadwigę Sikorską – od córki Hanny z Romanem i wnuków Pawła, Tomasza z rodzinami.