Dziś jest niedziela, 11 kwiecień 2021. Imieniny: Filipa, Leona

21.02.2021 I Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021 I Niedziela Wielkiego Postu
1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.


2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej o godz.: 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. 5 marca (piątek) rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w niedzielę – 7 marca. Msze rekolekcyjne o godz. 09:00 i 17:00. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i Spowiedź Św.

5. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.