Dziś jest wtorek, 30 listopad 2021. Imieniny: Andrzeja, Justyny

21.11.2021 Uroczystość Chrystusa Króla

21.11.2021 Uroczystość Chrystusa Króla
1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Św. o godz.11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.
2. W dniach 22-30 listopada 2021 roku jako parafia włączamy w Narodową Nowennę, by za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli prosić Boga o ochronę naszej Ojczyzny. Codziennie o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i przewidziane na dany dzień będziemy prosić Boga o ochronę naszej Ojczyzny. dzień modlitwy. Wyjątkowo w czwartek nowenna o godz. 19:30 – tego dnia modlić będziemy się wspólnie ze wszystkimi kapłanami dekanatu słupeckiego.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Na Mszach świętych poświęcenie wianków. Roraty w naszym kościele we wtorki i czwartki o godz. 17:00. W środę i sobotę o godz. 6:30

4. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, to także trzecia niedziela miesiąca składka będzie przeznaczona na cele gospodarcze w naszym kościele.

5. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.