Dziś jest środa, 27 styczeń 2021. Imieniny: Angeliki, Przybysława

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  22.11.2020 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. .
1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszy Św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.
2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
3. Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe i inwestycyjne. Osoby które korzystają z dyspensy i nie przychodzą do kościoła mogą ofiary na utrzymanie parafii przekazywać na konto parafialne.
4. W środę po wieczornej Mszę św. Nowenna do Matki Bożej Wpomożenia Wiernych, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Za tydzień rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny Adwentem, który jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego narodzenia i przyjścia Pana Jezusa. Na Mszach poświęcenie wieńcy adwentowych.
6. W następnym tygodniu Roraty, już dziś zapraszam do udziału w tym modlitewnym przygotowaniu wszystkich parafian dzieci, młodzież i dorosłych, dzieci prosimy o przygotowanie lampionów Adwentowych a dorosłych o przygotowanie świec. Roraty będą wieczorem o godz. 17:00 we wtorek, czwartek i sobotę.
7. Przypominam o obowiązku odnawianiu dzierżawy miejsca na grób po upływie 20 lat od ostatniego pochowania, zaległości będą doliczane w stosownym czasie, 25 zł. za jeden rok, bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu, proszę zgłaszać wszelkie prace przy grobach na cmentarzu parafialnym. Można zamawiać Msze św. na nowy rok.
8. Można kupować świece „Caritas” na stół wigilijny w ramach „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „ duże po 15 zł. małe 10 zł. dochód przeznaczony na pomoc dzieciom.
9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
W tym tygodniu patronują nam:
• W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Klemensa I, we wtorek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lang, prezbitera i Towarzyszy, w środę św. Katarzyny Aeksandryjskiej.
-. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.