Dziś jest wtorek, 30 listopad 2021. Imieniny: Andrzeja, Justyny

26.09.2021 XXVI niedziela zwykła

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11:30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia do wspólnej modlitwy z ks. Vaclavem Klementem, który przeprowadził wizytację nadzwyczajną w naszej parafii. Dziękuję wszystkim którzy w czynny sposób zaangażowali się w liturgie Mszy św. i spotkanie z ks. Wizytatorem w czasie wieczornego nabożeństwa.

4. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedziele godz.. 20:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. Można już w kancelarii parafialnej rezerwować Msze św. na 2022r.

7. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:30 do godz. 17:00.

8. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz. 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

9. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia, po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca.

10.Sobota to także pierwsza sobota miesiąca o godz. 20:30 nabożeństwo pierwszej soboty.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 20:30 nabożeństwo różańcowe.

12. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.