Dziś jest czwartek, 18 sierpień 2022. Imieniny: Heleny, Bronisława

26.12.2021 Niedziela Świętej Rodziny Jezusa Maryji i Józefa

26.12.2021 Niedziela Świętej Rodziny Jezusa Maryji i Józefa
1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2021 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.


2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2021. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.
3. We piątek , 31 grudnia, Msza św. dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele o godz. 17:00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” będzie można uzyskać odpust zupełny.
4. W najbliższą sobotę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze Święte będą sprawowane o godz: 09:00 i 17:00. O godz: 20:30 Nabożeństwo maryjne i Apel Jasnogórski.
5. W nadchodzącym tygodniu przypada
Składam wszystkim parafianom i gościom a także waszym rodzinom najlepsze Życzenia: Niech Nowonarodzony wleje w Wasze serca głęboką wiarę, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Że z Nim można pokonać wszelkie ograniczenia, stawić czoło trudnościom, i być szczęśliwym już na tym świecie – Jego mocą. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla Was i Waszych Rodzin pełne pokoju i radości.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła i dekoracje żłóbka. Bardzo dziękuję za ofiarowanie choinek do naszego kościoła.
Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku. W wyznaczone dni zapraszać będziemy rodziny z poszczególnych wiosek na wspólna modlitwę w czasie Mszy św. o godz. 18.00, która będzie odprawiana w intencji rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej o zdrowie i wszelką pomyślność oraz za bliskich zmarłych z tych rodzin. W czasie Mszy św. będzie można złożyć ofiarę kolędową na cele funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. śpiew kolęd, krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo.
Już dzisiaj zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd 6 stycznia o godz. 16:00.