Dziś jest niedziela, 11 kwiecień 2021. Imieniny: Filipa, Leona

28.02.2021 II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021 II Niedziela Wielkiego Postu
W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad Gentes”.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiać będziemy modlitwę do św. Józefa

3. Modlitwa do świętego Józefa, orędownika we wszelkich potrzebach i uciskach

Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy. Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus.
Wierny Opiekunie, któremu został powierzony najdroższy Skarb nasz, Jezus, weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę, którą Tobie polecam… Niech jej skutek będzie na chwałę Bożą i na pożytek naszych dusz. Amen.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. W środę pierwszą miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu o d godz. 9:00 do 17:00

6. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w niedzielę – 7 marca. Rekolekcje przeprowadzi ks. Wojciech Petke. Msze rekolekcyjne codziennie o godz. 9:00 i 17:00. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i Spowiedź Św.

8. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej o godz.: 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

9. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek. Zapisy tych osób w Zachrystii lub Biurze Parafialnym.
10. W sobotę, o godz. 20:30 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
11. 19 marca odbędzie się kolejna Parafialna Droga Krzyżowa.