Dziś jest czwartek, 18 sierpień 2022. Imieniny: Heleny, Bronisława

28.11.2021 I Niedziela Adwentu

28.11.2021 I Niedziela Adwentu
1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.


2. Do 30 listopada 2021 roku jako parafia trwamy w Narodowej Nowennie, by za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli prosić Boga o ochronę naszej Ojczyzny. Codziennie o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i przewidziane na dany dzień modlitwy.

3. „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej w naszej parafii we wtorki i czwartki o godz. 17:00 i w środy i soboty o godz. 6:30.
Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
- w środę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy roratniej do wieczornej Mszy św.
- w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne
- w piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:30 do godz. 17:00.
- w sobotę spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. wieczornej

5. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę, poświęcenie opłatków.

7. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 15 zł., mała – 10 zł.

8. Rozpoczęliśmy w naszej parafii akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Organizacji tego przedsięwzięcia w naszej parafii podjęło się Parafialne Koło Caritas, co zbieramy,
postaramy się pomóc:
- Najbardziej potrzebują: chusteczek nawilżanych, podkładów higienicznych 90×60, pieluch tetrowych, pieluszek pampers najlepiej w rozmiarze 6 i większym, artykułów pielęgnacyjno – higienicznych do ciała (zwłaszcza firmy Nivea i Bambino), środków higienicznych takich jak: kremy, szampony, oliwki, mydełka, kremy do cery wrażliwej, Sudokremy i Alantan. żele, szampony, szczotki, grzebienie, przyborniki wszelkiego rodzaju, przybory szkolne: długopisy, kredki, mazaki, plastelinę, kleje, bloki rysunkowe itp. papier ksero.
Prosimy nie składać zabawek i pluszaków.

9. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę ……………………………

10. W trosce o siebie nawzajem przypominam o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie.
PROSZĘ BY UŻYWAĆ MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS.