Dziś jest sobota, 25 marzec 2023. Imieniny: Marioli, Dyzmy

29.0.2023 IV Niedziela Zwykła

29.0.2023 IV Niedziela Zwykła
1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!
2. We wtorek, 31 stycznia, Uroczystość św. Jan Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagog i apostoł młodzieży.
3. Środa, 1 lutego pierwsza środa miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do wieczornej Mszy św. i po Mszy do godz. 21:00.
4. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9:00, 17:00 i 19:00. Podczas Mszy Św. o godz. 17:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece.
5. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
6. W piątek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło, to także pierwszy piątek. Spowiedź Św. od godz. 16:30 do wieczornej Mszy Św., objazd chorych i starszych osób, od godz. 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
7. 4 lutego, Pierwsza sobota miesiąca, Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 20:30.
8. Dobiegła końca tegoroczna kolęda czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.