Dziś jest sobota, 25 marzec 2023. Imieniny: Marioli, Dyzmy

Ogłoszenia duszpasterskie

21.08.2022 XXI NIedziela Zwykła

21.08.2022 XXI NIedziela Zwykła
1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

17.08.2022 XX Niedziela Zwykła

17.08.2022 XX Niedziela Zwykła
1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

07.08.2022 XIX Niedziela Zwykła

07.08.2022 XIX Niedziela Zwykła
1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. Dzisiaj Apel o godz. 20:30

31.07.2022 XVIII Niedziela Zwykła

31.07.2022 XVIII Niedziela Zwykła
1. „Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Jak co roku płynie zachęta, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję.

24.07.2022 XVII Niedziela Zwykła

24.07.2022 XVII Niedziela Zwykła
1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

17.07.2022 XVI Niedziela Zwykła

17.07.2022 XVI Niedziela Zwykła
1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

10.07.2022 XV Niedziela Zwykła

10.07.2022 XV Niedziela Zwykła
1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.
2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
4. We środę 13 lipca Dzień fatimski, nabożeństwo fatimskie, procesja i Masza św..
5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze.
8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się
- Włodarczyk Krzysztof, kawaler, parafia tutejsza
- Krupczyńska Daria, panna, parafia Lądek
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10.Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła .
11. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

03.07.2022 XIV Niedziela Zwykła

03.07.2022 XIV Niedziela Zwykła
1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

26.06.2022 XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022 XIII Niedziela Zwykła
1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

19.06.2022 XII Niedziela Zwykła

19.06.2022 XII Niedziela Zwykła
1. Serdeczne Bóg zapłać parafianom i gościom za godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze, ofiarowali kwiaty, udekorowali domy i okna oraz nieśli sztandary, feretrony, poduszki i figurę Matki Bożej w czasie procesji. Szczególnie dziękuję dziewczynkom, które bardzo pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Bóg zapłać dla naszych strażaków z OSP Kowalewo i Wola Koszucka Parcele, naszej Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, lektorom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za udział w Mszach Świętych,
procesji Uroczystości Bożego Ciała oraz w tradycyjnej Oktawie.
Sobota
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Zenobię, Albina, Kazimierza, Andrzeja za zmarłych z rodziny odziewskich w 50 rocznicę śmierci Kazimierza