Dziś jest środa, 27 styczeń 2021. Imieniny: Angeliki, Przybysława

29.11.2020 I Niedziela Adwentu

29.11.2020 I Niedziela Adwentu
Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
2. „Roraty” czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17:00. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.
3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do godz. 17.00.
• W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
• W piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej od godz. 16:30 do godz. 17:00. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa.
• W sobotę, o godz. 19:00 Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca i Apel Jasnogórski
4. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz. 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
5. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Przyszła niedziela to Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel przed Kościołem.
6. W przyszłą niedzielę, na Mszach świętych poświęcenie opłatków.
7. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz placu przykościelnego.
9. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.