Dziś jest sobota, 27 luty 2021. Imieniny: Gabriela, Anastazji

30.09.2018 r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:00.
- W tygodniu o godz. 17.00 – po różańcu Msza św.
- W niedziele o godz. 20.00 po różańcu Apel Jasnogórski

Dodatkowo różaniec
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00
- dla młodzieży w piątki o 19.00
Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

2. Od 1 października Msze Św. wieczorne po Nabożeństwie różańcowym.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, tego dnia przypada także dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:30 do godz: 17:00. i od godz. 18:30 do godz: 19:00.

6. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.