Dziś jest sobota, 27 luty 2021. Imieniny: Gabriela, Anastazji

14.10.2018 r. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka do puszek przed Kościołem na ten cel.

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

4. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszek przed kościołem na misje „Ad gentes”, a składka na tacę przeznaczona będzie na zapłatę za ułożenie kostki na cmentarzu.

5. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17:00.
Dodatkowo Różaniec
dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 18.00,
dla młodzieży i długo pracujących w piątki o godz. 19.00.
W soboty 15 min przed Mszą św.
W niedziele o godz. 20.00

6. Przy wyjściu na stoliku są kartki na „Wypominki”. Wypełnione kartki można składać w Zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.