Dziś jest środa, 27 styczeń 2021. Imieniny: Angeliki, Przybysława

Kolęda dzień 6 - Kowalewo Sołectwo

2021-01-13
Kolęda dzień 6 - Kowalewo Sołectwo
Wszechmogący Wieczny Boże, prosimy Cię ześlij na nasz dom swoją łaskę, aby w nim trwały: zdrowie ciała i czystość serca, wzajemna dobroć i przyjaźń oraz wierność w wypełnianiu Twoich przykazań; aby zawsze składano Ci tu dzięki. A błogosławieństwo Twoje niech pozostanie nad naszym domem i wszystkimi, którzy tutaj mieszkają oraz tu przybywają. Teraz i na wieki wieków.

Koleda dzień 5 - Kowalewo Wieś

2021-01-12
Koleda dzień 5 - Kowalewo Wieś
Panie Jezus Chryste, stajemy w Twojej obecności, aby polecić Twojej opiece nasz dom, rodzinę i wszystko, co posiadamy. W tym roku nie ma z nami kapłana, który zawsze w Twoim imieniu przychodził nas pobłogosławić. Chcemy jednak pokornie prosić Cię o Twoje błogosławieństwo, gdyż mocno wierzymy w to, że jesteś nam życzliwy i pragniesz naszego szczęścia.

Koleda dzień 4 - Kowalewo Góry

2021-01-11
Koleda dzień 4 - Kowalewo Góry
Najlepszy Ojcze , miej w opiece wszystkich mieszańców, Kowalewa Góry, strzeż ich, obdarz Swoją radością i pokojem. Niech Twoje błogosławieństwo towarzyszy im w całym Naowym Roku.

10.01.2021 Święto Chrztu Pańskiego

2021-01-09
10.01.2021 Święto Chrztu Pańskiego
Święto Chrztu Pańskiego zamyka okres Bożego Narodzenia. Wzrok i pobożność wyznawców Jezusa Chrystusa przenoszą się z Jego przyjścia na świat i wczesnego dzieciństwa na same początki działalności publicznej. Poprzedził ją chrzest Jezusa, udzielony przez Jana Chrzciciela w wodach Jordanu. Poddanie się temu obrzędowi podkreślało solidarność z ludem Bożego wybrania oraz zapowiadało podjęcie misji i posłannictwa, które stanowiły najważniejszy cel wcielenia Syna Bożego.

Kolęda dzień 3 - Wierzbno

2021-01-09
Kolęda dzień 3 - Wierzbno
Najlepszy Ojcze, niech Twoje błogosławieństwo spocznie na naszym domu i wszystkich jego mieszkańcach. Przez tej wody pokropienie, nich nam błogosławi Bóg Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen.
Środa
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Jadwigę Dzwoniarek