Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

2024-05-17
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024
Msza w dzień
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024

2024-05-11
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE	 12 maja 2024
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
12 maja 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie Mszy św..

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

2024-05-04
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
5 maja 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

2024-04-27
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
28 kwietnia 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

2024-04-20
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
21 kwietnia 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. We wtorek, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. abp Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski. Polecajmy Go już dzisiaj naszym modlitwą. Św. Wojciech jest także patronem naszej salezjańskiej Inspektori z siedzibą w |Pile. Niech św. Wojciech opiekuje się całą Inspektorią i dziełami, które prowadzi.
Poniedziałek
Intencje mszalne:
17:00
śp. Dariusz Krawiec int od rodziny Lutkowskich i Palutka