Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

2024-04-14
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

7 kwietnia 2024 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

2024-04-06
7 kwietnia 2024 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY
7 kwietnia 2024
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

2024-04-01
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
NIEDZIELA WIELKANOCNA
31 marca 2024
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
Dzisiaj chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Świąt. I tak najpierw wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, tym, którzy czytali i pięknie śpiewali, ministrantom i strażakom z Kowalewa Parcele i Kowalewa Opactwa. W końcu tym, którzy posprzątali kościół na Święta. A przede wszystkim Wam, drodzy parafianie, za obecność na Triduum Paschalnym.

Niedziela Palmowa

2024-03-23
Niedziela Palmowa
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
24 marca 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

Uroczystość św. Józefa

2024-03-18
Uroczystość św. Józefa
Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Zapraszam na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi o godz. 17.00.
Poniedziałek
Intencje mszalne:
17:00
śp. Dariusz Krawiec int od rodziny Lutkowskich i Palutka