Dziś jest niedziela, 11 kwiecień 2021. Imieniny: Filipa, Leona

Niedziela Słowa Bożego

2021-01-18
Niedziela Słowa Bożego
W III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek wzywa nas w liście apostolskim Aperuit illis, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii dokonać uroczystego wniesienia Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie Słowa Bożego.

17.01.2021 II Niedziela Zwykła

2021-01-17
17.01.2021 II Niedziela Zwykła
Gdy Bóg zawołał Samuela, ten „spał w przybytku Pańskim, gdzie znajdowała się Arka Przymierza”. Najzwyczajniejszą czynność wykonywał tak blisko Boga jak się da. Oczywiście trudno namawiać nas do spania w kościele, ale takie życie w obecności Boga, przypatrywanie się jak uczniowie domom, w którym nasz Rabbi mieszka, jest godne polecenia.
W ogóle wezwanie Jezusa spotyka uczniów w tak zwyczajnych, codziennych realiach: jedni usłyszeli, jak mówi o Nim jakiś autorytet, tamtego znów przyprowadził brat. Wszystko może nas zainspirować, by podejść bliżej, poczuć się jakoś zaciekawionym, skorzystać z okazji.
Bóg jest blisko nas – bo tak zechciał. Czasem ten ruch – by być bliżej Boga – jest po naszej stronie.

Kolęda dzień 9 - Wola Koszucka Paecele

2021-01-16
Kolęda dzień 9 - Wola Koszucka Paecele
Dobry i miłosierny Boże, polecamy Twojej opiece nasz dom, rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwie, zachowaj od nieszczęścia, umacniaj naszą wiarę, a w smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję. Spraw, abyśmy zawsze byli złączeni z Tobą.

Kolęda dzień 8 - Kowalewo - Parcele

2021-01-15
Kolęda dzień 8 - Kowalewo - Parcele
Panie, przybądź z pomocą swoim sługom, którzy pokornie proszą o Twoje błogosławieństwo. + Niech przebywając w domu doznają Twojej opieki, wychodząc z niego cieszą się Twoją obecnością, wracając do niego przyjmują Ciebie jako Gościa, niech wreszcie szczęśliwie znajdą mieszkanie, które im przygotowałeś w domu swojego Ojca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Kolęda dzień 7 - Poniatówek

2021-01-14
Kolęda dzień 7 - Poniatówek
Panie Boże, miłosierny Ojcze! Dziękujemy Ci, że nieustannie możemy cieszyć się Twoją opieką i Twoim błogosławieństwem. Wejdź łaskawie do tego domu i ustrzeż go od wszelkiej szkody. Daj, abyśmy radośnie i w nadziei mogli doświadczać Twojej miłości i przebaczenia. Daj, aby wszyscy ludzie, którzy tu będą przybywać, związani byli z nami węzłem pokoju. Daj nam wszystkim poznać, że nie mamy tu miejsca stałego, ale jesteśmy w drodze w poszukiwaniu Twojego wiecznego domu. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Niedziela
Intencje mszalne:
09:00
Za śp. Edwarda, Zuzannę, Henryka Kluczykowskich w 5 rocznicę śmierci Sdwarda

11:30
Za śp. Emilię Szygenda - od rodziny Wierzchowieckich

15:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia

17:00
Za śp. Eugeniusza Rebiger - od Hanny z rodziną