Dziś jest środa, 27 styczeń 2021. Imieniny: Angeliki, Przybysława

Rozpoczecie Roku ministranckiego

2018-09-09
Rozpoczecie Roku ministranckiego


KTO MOŻE BYĆ MINISTRANTEM ?

DROGI PRZYJACIELU,

Wspólnota ministrancka naszej Parafii czeka na nowych kandydatów.
Być ministrantem, to ciekawa przygoda.

Kto może zostać ministrantem?

Chłopiec po I Komunii Świętej, który chce służyć przy ołtarzu i pragnie być jeszcze lepszym synem, kolegą, uczniem oraz chrześcijaninem.

Widzisz, to nie jest trudne.

Ministrant, to brzmi dumnie.

XXIII Niedziela Zwykła

2018-09-08
XXIII Niedziela Zwykła
Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

Święto Narodzenia Maryi

2018-09-08
Święto Narodzenia Maryi
W święto Matki Bożej Siewnej, jak każe dawny zwyczaj, rolnicy przynoszą ziarno przeznaczone na tegoroczny zasiew. Kapłan, poświęcając je, wypowiada następującą modlitwę: „Boże, Ty sprawiasz, że wszelkie nasiona wpadłszy w ziemię obumierają, aby wydać plon (...). Prosimy Cię, pobłogosław te ziarna zbóż i inne nasiona. Zachowaj je przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą, a ziemię użyźnij rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfite plony. Spraw też, abyśmy za przykładem Najświętszej Maryi Panny (...) przynosili plon stokrotny przez naszą wytrwałość w pełnieniu Twojej woli".

XXII Niedziela Zwykła

2018-09-01
XXII Niedziela Zwykła
Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Dożynki 2018 Kowalewo - Opactwo

2018-08-28
Dożynki 2018 Kowalewo - Opactwo
W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie o godz. 11.30 odbyła się uroczysta Msza dziękczynna za plony. Mszę św. celebrował zaproszony gość z Rzymu – ks. Lucjan Górniak, a okolicznościową homilie wygłosił ks. Proboszcz Andrzej Jaczewski.

W uroczystej procesji przedstawiciele wszystkich wiosek z Parafii Kowalewo złożyli przy ołtarzu symboliczne dary płodów ziemi, oraz tradycyjne wieńce dożynkowe.
W czasie Mszy świętej nastąpiło również poświęcenie figury Św. Floriana, ofiarowanej przez darczyńców – Grażynę i Pawła Kazuś dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Opactwie na okoliczność jubileuszu 110 lecia jednostki, które miało miejsce w dniu 9 czerwca br.
Po zakończeniu Mszy św. parafianie udali się korowodem na plac parafialny, gdzie podzielili się chlebem dożynkowym Nie zabrakło również swojskiego jadła oraz drobnych atrakcji dla dzieci.

Na relację fotograficzną zapraszamy do naszej galerii.
Środa
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Jadwigę Dzwoniarek