Dziś jest wtorek, 30 listopad 2021. Imieniny: Andrzeja, Justyny

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

2018-05-31
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
Tajemnica Wcielenia Syna Bożego znajduje swoje dopełnienie w Najświętszym Sakramencie. Chrystus bowiem przyjął Ciało nie tylko na czas swojej ziemskiej działalności, ale w tym samym Ciele, choć ukrytym pod postacią Chleba i Wina, pozostał z nami "przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". Dziś chcemy uwielbiać Boga za tę tajemnicę Jego wśród nas obecności i dlatego nie tylko sprawujemy Najświętszą Eucharystię, ale również wychodzimy z Bożym Ciałem na ulice naszej wsi, aby w ten sposób wyznać publicznie naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa i zaprosić Go we wszystkie sprawy naszego codziennego życia.

Uroczystość Trójcy Świętej

2018-05-27
Uroczystość Trójcy Świętej

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy naszą wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Dzień Matki

2018-05-26
Dzień Matki
Dla drogich Mam Wszystkiego Najlepszego - tych naszych, jedynych - mojej i Twojej.
Dużo miłości, szacunku, dobrych chwil i pięknych wspomnień związanych z macierzyństwem. Niech nasza Najlepsza z Matek wyprasza dla Was Drogie Mamy zdroje łask, a Dobry Bóg niech darzy obfitym błogosławieństwem.

Straż Pożarna w kościele

2018-05-24
Straż Pożarna w kościele
W dniach 21 - 24.05.18 Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, przeprowadzali rozpoznanie w naszym kościele. Trzy dni ćwiczeń i poznawania naszego kościoła, a wszystko dla bezpieczeństwa.
Dziękujemy strażakom. Bóg zapłać.

Uroczystość Maryji Wspomożycielki

2018-05-23
Uroczystość Maryji Wspomożycielki
24 maj. Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki Zgromadzenia Salezjańskiego.
Wspomożenie Wiernych - módl się za nami.
Całej Rodzinie Salezjańskiej wypraszaj potrzebne łaski i dar wierności charyzmatowi ks. Bosko, który Tobie ufał bezgranicznie, a nas zaufania oraz miłości wciąż uczy.
Wspomożycielko - Salezjanów i Salezjanki osłaniaj płaszem swej opieki.
Wtorek
Intencje mszalne:
16:30
Narodowa Nowenna dzień IX

17:00
Za śp. Piotra Zamiatała - od Krzysztofa Augustyniaka z rodziną

19:00
W intencji ks. proboszcza