Dziś jest czwartek, 18 sierpień 2022. Imieniny: Heleny, Bronisława

Nowy Rok - życzenia

2019-01-01
Nowy Rok - życzenia
? Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą Łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem?. Na Nowy Rok życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Wspomożycielki, pokoju i zdrowia.
x. Proboszcz

30.12.2018 r. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

2018-12-29
30.12.2018 r.  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu.
Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Odwiedziny duszpasterskie - kolęda 2019

2018-12-29
Odwiedziny duszpasterskie - kolęda 2019
Kolęda 2019

Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej

Boże Narodzenie - życzenia

2018-12-25
Boże Narodzenie - życzenia
Niech to Boże Narodzenie
będzie czasem miłości
spędzonym w cieple domowego ogniska,
w atmosferze pojednania i pokoju serc,
a nadchodzący rok 2019 niech będzie
pełen dobroci i wzajemnego szacunku
ze strony bliźnich, przyjaciół i pracodawców
życzy
Ks. Proboszcz Andrzej Jaczewski S.D.B.

Wigilia

2018-12-24
Wigilia
Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni.
Pasterki w naszym kościele o godz: 21:00 i o 24.:00.
W dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9:00 i 11.30.
W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św.
o godz.: 9:00 i 11:30.
Czwartek
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Elżbietę Plucińską – od wnuczki Mariki