Dziś jest piątek, 20 maj 2022. Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Święto Narodzenia Maryi

2018-09-08
Święto Narodzenia Maryi
W święto Matki Bożej Siewnej, jak każe dawny zwyczaj, rolnicy przynoszą ziarno przeznaczone na tegoroczny zasiew. Kapłan, poświęcając je, wypowiada następującą modlitwę: ?Boże, Ty sprawiasz, że wszelkie nasiona wpadłszy w ziemię obumierają, aby wydać plon (...). Prosimy Cię, pobłogosław te ziarna zbóż i inne nasiona. Zachowaj je przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą, a ziemię użyźnij rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfite plony. Spraw też, abyśmy za przykładem Najświętszej Maryi Panny (...) przynosili plon stokrotny przez naszą wytrwałość w pełnieniu Twojej woli".

XXII Niedziela Zwykła

2018-09-01
XXII Niedziela Zwykła
Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Dożynki 2018 Kowalewo - Opactwo

2018-08-28
Dożynki 2018 Kowalewo - Opactwo
W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie o godz. 11.30 odbyła się uroczysta Msza dziękczynna za plony. Mszę św. celebrował zaproszony gość z Rzymu ? ks. Lucjan Górniak, a okolicznościową homilie wygłosił ks. Proboszcz Andrzej Jaczewski.

W uroczystej procesji przedstawiciele wszystkich wiosek z Parafii Kowalewo złożyli przy ołtarzu symboliczne dary płodów ziemi, oraz tradycyjne wieńce dożynkowe.
W czasie Mszy świętej nastąpiło również poświęcenie figury Św. Floriana, ofiarowanej przez darczyńców ? Grażynę i Pawła Kazuś dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Opactwie na okoliczność jubileuszu 110 lecia jednostki, które miało miejsce w dniu 9 czerwca br.
Po zakończeniu Mszy św. parafianie udali się korowodem na plac parafialny, gdzie podzielili się chlebem dożynkowym Nie zabrakło również swojskiego jadła oraz drobnych atrakcji dla dzieci.

Na relację fotograficzną zapraszamy do naszej galerii.

26.08.2018 r. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

2018-08-25
26.08.2018 r.  NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ
Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

Odeszła do Pana śp. Daniela Górna

2018-08-20
Odeszła do Pana śp. Daniela Górna

""Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo""

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 sierpnia 2018 zmarła
przeżywszy 91 lat ś.p.Daniela Górna

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kowalewie,
Msza św. odbędzie się w kościele parafialnym w dniu 22 sierpnia 2018 o godz. 11 - 00
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
Niech odpoczywa w pokoju.
Piątek
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Henryka Wierzchowieckiego - od Gabriela Ratajczyk i rodziny Walczak

18:00
Próba dzieci pierwszokomunijnych