Dziś jest sobota, 26 listopad 2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława

Nabożeństwa majowe

2018-05-01
Nabożeństwa majowe
Miesiąc Maj to zapewne jeden z najpiękniejszych miesięcy w ciągu roku. Miesiąc, który kojarzy się nam zazwyczaj z kwitnącymi sadami, zieleniącymi łąkami i z budzącą się do życia przyrodą. Jednakże Maj to również miesiąc poświęcony Najpiękniejszej z niewiast, Maryi. W wielu miejscach jeszcze można spotkać ludzi, którzy wieczorami gromadzą się wokół przydrożnych kapliczek, krzyży, by tam wraz ze śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać potrzebne dary i łaski dla siebie jak i swoich bliskich. Rodzi się jednak pytanie, dlaczego właśnie miesiąc Maj, jest miesiącem Maryi?

Dzień Meczeństwa Duchowieństwa Ploskiego.

2018-04-28
Dzień Meczeństwa Duchowieństwa Ploskiego.
Wspominając rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau, przeżywamy dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, wspominamy nieugiętą wiarę polskiego duchowieństwa i ocalone człowieczeństwo. W naszej wspólnocie parafialnej w sposób szczególny modlimy się za naszego byłego ks. Proboszcza Stanisława Piekarskiego, polecając jedo duszę Miłsiernemu Bogu.

Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ

2018-04-24
Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ

PARAFIA PW. ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA
W KOWALEWIE OPACTWIE.

Zaprasza na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ
8 - 14 listopad 2018 r.

WYPOCZYNEK LETNI DZIECI I MŁODZIEŻY

2018-04-24
WYPOCZYNEK LETNI DZIECI I MŁODZIEŻY

WYPOCZYNEK LETNI DZIECI
I MŁODZIEŻY.
Zapraszamy na fajne wakacje w Słowackich górach


Termin: 25.06 ? 07.07.2018

Miejsce: Privat Dorota Izipovce 63

31.07.2022 XVIII Niedziela Zwykła

-1-11-30
31.07.2022 XVIII Niedziela Zwykła
Trudne zadanie Kościoła polega na tym, by ukazywał potrzebę wartości nieprzemijających oraz wzmacniał nadzieję na życie wieczne.
Przypowieść o marności dóbr doczesnych to odpowiedź na prośbę o pomoc w uzyskaniu spadku. Jezus nie pozwolił, by Jego rola została zredukowana do załatwiania rodzinnych i sąsiedzkich kłótni i sporów. Wykorzystał tę sytuację do napiętnowania chciwości, która odbiera człowiekowi rozum i niszczy sumienie. Ci, którym się wydaje, że przez poleganie na zgromadzonych przez siebie bogactwach skutecznie zabezpieczyli swoją przyszłość, słyszą twarde słowa: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie, komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?”.
Sobota
Intencje mszalne:
17:00
Za śp. Jadwigę Sikorską – od córki Hanny z Romanem i wnuków Pawła, Tomasza z rodzinami.