Dziś jest poniedziałek, 15 lipiec 2024. Imieniny: Włodzimierza, Henryka

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

2018-06-03
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Dzisiaj grupa 15 dzieci przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 11:00. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi o godz: 10:45 przed Kościołem.
Dzieci I ? komunijne przeżywać będą ?Biały Tydzień? podczas Mszy Św. od poniedziałku do piątku o godz: 17:00.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

2018-05-31
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
Tajemnica Wcielenia Syna Bożego znajduje swoje dopełnienie w Najświętszym Sakramencie. Chrystus bowiem przyjął Ciało nie tylko na czas swojej ziemskiej działalności, ale w tym samym Ciele, choć ukrytym pod postacią Chleba i Wina, pozostał z nami "przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". Dziś chcemy uwielbiać Boga za tę tajemnicę Jego wśród nas obecności i dlatego nie tylko sprawujemy Najświętszą Eucharystię, ale również wychodzimy z Bożym Ciałem na ulice naszej wsi, aby w ten sposób wyznać publicznie naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa i zaprosić Go we wszystkie sprawy naszego codziennego życia.

Uroczystość Trójcy Świętej

2018-05-27
Uroczystość Trójcy Świętej

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy naszą wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Dzień Matki

2018-05-26
Dzień Matki
Dla drogich Mam Wszystkiego Najlepszego - tych naszych, jedynych - mojej i Twojej.
Dużo miłości, szacunku, dobrych chwil i pięknych wspomnień związanych z macierzyństwem. Niech nasza Najlepsza z Matek wyprasza dla Was Drogie Mamy zdroje łask, a Dobry Bóg niech darzy obfitym błogosławieństwem.

Straż Pożarna w kościele

2018-05-24
Straż Pożarna w kościele
W dniach 21 - 24.05.18 Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, przeprowadzali rozpoznanie w naszym kościele. Trzy dni ćwiczeń i poznawania naszego kościoła, a wszystko dla bezpieczeństwa.
Dziękujemy strażakom. Bóg zapłać.
Poniedziałek
Intencje mszalne:
17:00
śp. Dariusz Krawiec int od rodziny Lutkowskich i Palutka